Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,439 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Thohir dhe futbolli, midis tyre nuk ka shume ndjenje…

Sky – Thohir dhe futbolli, midis tyre nuk ka shume ndjenje…
Xhorxh Gellci

Sky Sport 24 ka dhene nje ‘portret’ te Erick Thohir, njeriut qe synon te marre nje sasi aksionesh nga duart e familjes Moratti. Nje profil qe prek mbi te gjitha raportin e tij me sportin dhe me futbollin mbi te gjitha, me te cilin duket sikur nuk ka shume ndjenje: tifozet e DC United, skuader tek e cila eshte pronar, nuk e duan shume, per shkak edhe te disa premtimeve te pambajtura akoma, si stadiumi i ri dhe fakti qe nuk shihet shpesh ne kryeqytetin amerikan. Gjithashtu, kane ndikuar edhe rezultatet e fundit zhgenjyese te skuadres.

Ne Indonezi, te gjithe besojne se pasioni i tij i vertete eshte per Basketbollin, e zhvilluar mes Shteteve te Bashkuara (aksioner i Philadelphia 76ers) dhe Indonezise (president i federates te basketbollit), ndersa per futboll, merr vesh pak. Do i takoje Erick Thohir te pergenjeshtroje keto zera… Kurse ne te shpresojme se presidenti Moratti do te dije te beje zgjedhjen e duhur

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.