Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,314 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Thohir, gjithcka eshte ftohur… Tani dy hipoteza te tjera”

Sky – Thohir, gjithcka eshte ftohur… Tani dy hipoteza te tjera”
Xhorxh Gellci

Nga studiot e Sky Sport, Massimiliano Nebuloni ka folur per situaten e hyrjes te mundshme te aksionereve te rinj tek Inter, sidomos Erick Thohir: “Per momentin, hyrja ne shoqeri e Thohir duket shume e veshtire, sepse ai do te bleje nje kuote aksionesh te rendesishme, por Moratti nuk do te shese. Presidenti i Interit eshte i interesuar te shese nje kuote pakice te aksioneve, kerkese qe bie ndesh me objektivat e Thohir. Prandaj gjithcka eshte ftohur, dhe duket se marreveshja eshte larg

Ndersa persa i perket mundesive te tjera, Nebuloni thote: “Pervec interesimit indonezian, eshte edhe nje grup nga Shtetet e Bashkuara dhe nje nga Europa Lindore. Po punohet shume fshehur dhe eshte e veshtire qe te marrim informacione cfare po ndodh. Cdo ngjarje konsiderohet shume e rendesishme nga palet dhe ne qofte se del mund te jete nje kaos, prandaj kujdesen per te fshehur gjithcka.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.