Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 7, 2019

Scroll to top

Top

1,494 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Thohir i kerkon Mazzarrit me shume pike dhe te perdore te rinjte.

SKY – Thohir i kerkon Mazzarrit me shume pike dhe te perdore te rinjte.
Xhorxh Gellci

Dje Inter kerkonte vazhdimesine, por nuk ka ardhur asnje konfirmim pas fitoreve me Sassuolon dhe Fiorentinen. Ka ardhur nje hap prapa ne loje dhe nese dikush mendonte se skuadra nuk do e ndjente mungesen e Hernanes, nuk e kishte pare akoma pjesen e pare kunder Cagliarit.

Me hyrjen ne fushe te Icardi, Kovacic dhe Botta, skuadra e Mazzarrit eshte bere me e levizshme, ka patur me shume raste: nese ka nje moment ku Inter mund te fitonte ishte kur sulmuesi argjentinas ish-Samp ka goditur traversen dhe kur eshte rrezuar ne zone nga dy kundershtare.

Sipas asaj qe raporton Sky, Thohir, qe ka pare ndeshjen nga tribuna se bashku me aksionerin Soetedjo dhe Morattin, i ka kerkuar trajnerit nje kthese ne rezultate sepse duhet te arrihet patjeter zona europiane, si dhe perdorimin e te rinjve. “Zevendesimet e djeshme – shpjegon Nebuloni, mund t’i sugjerojne teknikut levizjet qe duhen bere.” Projekti i te ardhmes te klubit interist mund te ndertohet edhe keshtu, duke provuar, duke luftuar.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.