Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2021

Scroll to top

Top

3,187 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Thohir ka kuptuar qe Champions eshte e mundshme dhe do i dhuroje Mazzarrit…

SKY – Thohir ka kuptuar qe Champions eshte e mundshme dhe do i dhuroje Mazzarrit…
Xhorxh Gellci

Erick Thohir ka kuptuar qe gara per vendin e trete eshte gjithcka tjeter pervec se e pamundur. Hapi i Napolit dhe Romes nuk eshte me ai i fillimit te sezonit, dhe Interi i Mazzarrit qe ka lene pike te cmuara gjate rruges, mund te shpresoje plotesisht per nje rikthim ne Champions League.

Per kete arsye, sipas Sky Sport, Erick Thohir ka vendosur t’i dhuroje Mazzarrit menjehere disa perforcime per te arritur Championsin. Mazzarri ka kerkuar mbi te gjitha nje silmues dhe Thohir ka kuptuar qe eshte me mire te investosh ne nje lojtar te rendesishem menjehere, sesa te presesh merkaton e qershorit. Vendi i trete eshte shume afer, dhe ne qofte se nuk e vendos Interin ne kushtet per te luftuar, do te ishte nje autogol.

Pra, blerja e pare duhet te jete nje sulmues ne gjendje te beje diferencen, duke i dhene mundesi Militos te rekuperoje me qetesi dhe Icardit te mos vuaje presionin e tepert. Behet fjale me shume per nje sulmues te tipit te Dzeko sesa per nje si Pinilla, per te qene te qarte.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.