Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

941 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Thohir merr 75%. Moratti eshte me pushime, tani…”

SKY – Thohir merr 75%. Moratti eshte me pushime, tani…”
Xhorxh Gellci

Shtatedhjet e pese. Kjo eshte perqindja me e mundshme. Edhe sipas Sky, Thohir mund te marre me shume se 70% te aksioneve te Interit. Ne oret e shkuara ishte folur per nje rikthim te tij ne Milano: megjithate ka qene nje ngaterrese personi, sepse ne Milano ishte vetem vellai i tij, Garibaldi, i cili tani eshte larguar nga qyteti. Ndersa Erick per momentin eshte ne Japoni me familjen dhe ka bere te ditur qe nuk do te kthehet ne Itali per 15 ditet e ardhshme.

Te gjitha i shpjegon Massimiliano Nebuloni i Sky Sport, sipas te cilit: “Tratativa eshte pothuajse e mbyllur dhe mungon vetem ratifikimi i marreveshjes. Moratti per momentin eshte ne Forte del Marmi me familjen dhe duhet te rifutet ne Milano ne ditet e ardhshme per te ndjekur ndeshjen kunder Cittadelles.” Marreveshja ekziston, tani po pregatitet vetem per fazen finale, ate qe quhet ‘mbyllja’, dhe qe korrespondon me momentin e firmave qe do te definojne paktin mes dy aksionereve. Nje pakt qe do te ndryshoje historine zikalter.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.