Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

547 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SKY – Thohir, tre hipoteza per blerjen e paketes aksionare

SKY – Thohir, tre hipoteza per blerjen e paketes aksionare
Xhorxh Gellci

Sipas asaj qe raportohet nga e derguara e SKY Silvia Vallini, tani ka tre mundesi per blerjen e paketes aksionare nga ana e Erick Thohir: “E para parashikon nje minorance te forte me 40% te aksioneve, qe do ishte e gatshme per tu rritur nese Moratti do te shihte nje impenjim konstant nga ana e indonezianit. Mundesia e dyte parashikon 60% per Thohir dhe 40% per Morattin. Kjo eshte ideja qe i pelqen me pak Morattit sepse deshiron ta mbaje shumicen per vete dhe te vendose nese kjo kuote do te rritet ne 3 ose 5 vjet. Por nga ana tjeter eshte me e preferuara e indonezianit qe deshiron 75% menjehere, por tani eshte i gatshem te zbrese pak. Ndersa mundesia e trete, qe parashikon 75% menjehere per indonezianin, eshte stopuar per momentin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags