Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,393 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Top dhe Flop te eres Braca: Keto jane Flop-et. Nga Quaresma tek… (Foto)

Sky – Top dhe Flop te eres Braca: Keto jane Flop-et. Nga Quaresma tek… (Foto)
Inter Club Staff

Mungon zyrtarizimi, mungon siguria absolute, por tashme te gjithe jane te sigurte: Marco Branca do te largohet nga Interi ne vere, ose ndoshta me shpejt.

Aventura e tij si drejtues Interist ka ardhur me te vertete ne fund, pas dhjete vitesh te kaluara ne sherbim te Interit dhe te familjes Moratti (pa harruar eksperiencen si lojtar i Interit nga viti 1995 deri ne vitin 1998). Presidenti Thohir ka vendosur qe ta shkarkoje nga detyra dhe te mos besoje tek ai per te ardhmen: Nuk do te jete protagonist ne projektin e ri te Interit, tashme asnje dyshim per kete. E tregojne kete fakt, pa permendur gjerat e tjera, mungesa e tij ne konferencat e prezantimit te Botta dhe D’Ambrosio, te cilat jane bere ditet e fundit dhe Banca ka munguar “cuditerisht”.

Per kete gje, ne ditet e fundit po flitet shume per kete personazh. E keshtu redaksia e Sky Sport ka treguar te tregoje historine e tij tek zikalterit. Ata kane nxjerre ne pah goditjet e medha dhe te sukseshme te drejtuesit i cili ka sjelle tek Interi lojtare si Maicon, Sneijder dhe Lucio per shembull. Por eshte bere dhe nje liste me lojtaret qe kane dale “flop” tek Interi: BNga Brechet, Van der Meyde e Luciano tek Solari, Maniche dhe Mancini e deri tek dy te koheve te fundit si Ricardo Quaresma dhe Alvaro Pereira. Ja tek ju te gjithe lojtaret “flop” nga viti 2003 deri me sot…

Foto nga Sky me 10 lojtaret “flop” te Interi te blere nga Marco Branca.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags