Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,486 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky – Veshtire se Shaqiri do te luaje titullar ne Torino. Ne mesfushe nderkohe…

Sky – Veshtire se Shaqiri do te luaje titullar ne Torino. Ne mesfushe nderkohe…
Bujar Berishaj

Massimiliano Nebuloni per Sky Sport ka folur per Shaqirin dhe 11 lojtaret e mundshem qe do te zbresin ne fushe te dielen kunder Torinos.

“Eshte e veshtire qe Shaqiri te luaje nga minuta e pare ndaj Torinos. Ndeshja e tij dje ishte pak e limituar dhe kete gje e tha edhe Mancini. Xherdani ka luajtur mire dje, duke bere ate kapercimin e kualitetit qe Mancini priste, por tekniku do te vendose vetem ne oret ne vazhdim dhe nga stervitja e te shtunes nese do ta hedhe ne fushe. Nese sdo te luaje titullar, ne vend te tij do te luanin Palacio ose Hernanes qe dje nuk u aktivizuan fare. Por duhet te kuptohet edhe cili do te luaje ne vendin e Medel. Me shume mundesi Kuzmanovic perkrah Guarin. Ne mbrojtje konfirmohet mbrojtja Andreolli-Vidic. Ne te djathte do te rikthehet Campagnaro dhe ne te majte D’Ambrossio”, tregon gazetari Italian.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.