Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

449 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky zbulon gjithcka? “Ja dyshimi i madh qe Conte ka per formacionin ne derby: te luaje apo jo me…”

Sky zbulon gjithcka? “Ja dyshimi i madh qe Conte ka per formacionin ne derby: te luaje apo jo me…”
Inter Club Staff

Sot ka qene nje dite pushimi per Interin, pas dy ditesh nga suksesi ndaj Lazios per rezultatin 3-1 qe ka dhuruar edhe pozicionin e pare ne klasifikim.

Antonio Conte i ka dhene nje dite te lire lojtareve, qe nga neser do te paraqiten per te pergatitur ndeshjen ndaj Milanit qe eshte ne program te luhet te dielen ne oren 15:00.

Sipas asaj qe tregon Sky Sport diten e sotme, tranjeri zikalter po mendon qe tani per formacionin qe do te hedhe ne fushe ndaj Piolit.

“Dyshimi i Contes eshte nje dhe i vetem ne prag te Derbit te Madonnines qe luhet te dielen e ardhshme.”

“Gjithcka ka te beje me mesfushen, dhe me sakte, per mesfushorin e qendres se majte, ne nje mesfushe me tre lotjare.”

“Per sa i perket roleve te tjera, hirarkia eshte e qarte dhe dihet qe tani se kush do te luaje. Por mesfusha e mban Conten me mendime ende.”

“Ne ndeshjet e fundit ne ate pozicion ka luajtur Eriksen dhe e ka bere kete gje shume mire kunder Lazios dhe Juves ne Kupen e Italise.”

“Dyshimi eshte te konfirmohet ose jo Eriksen, apo te rikthehet te Vidal qe deri me tani eshte stervitur i vetem per shkak te demtimit.”

“Ai me te gjitha gjasat nuk do te jete ne 100% te formes por nga dita e neserme mund te rikthehet te stervitet ne grup nje pjese te stervitjes.”

“Ne kete moment qe po flasim, Eriksen eshte ne avantazh ndaj Eriksen me nje 51%-49%.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.