Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

615 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, plot 15 lojtare te grumbulluar me Kombetaret: ja emrat dhe ndeshjet perkatese

Inter, plot 15 lojtare te grumbulluar me Kombetaret: ja emrat dhe ndeshjet perkatese
Inter Club Staff

Me te mbaruar ndeshja e dyte e kampionatit te Serie A, tashme eshte koha per nje pushim sepse e kane radhen Kombetaret dhe lojtaret zikalter do te udhetojne neper bote per te perfaqesuar kombin e tyre.

Kesaj radhe do te jene plot 15 lojtaret e Interit te grumbulluar me kombetaret respektive.

Listen e plote te lojtareve dhe te gjitha ndeshjet i ka publikuar Interi pak minuta me pare nepermjet website zyrtar:

Lautaro Martinez: Argjentine-Kili (Miqesore, 05/09) e Argjentine-Meksike (Miqesore, 10/09)

Marcelo Brozovic: Sllovaki-Kroaci (Kualifikuese Euro 2020, 06/09) e Azerbaxhan-Kroaci (Miqesore, 09/09)

Stefan de Vrij: Gjermani-Hollande (Kualifikuese Euro 2020, 06/09) ed Estonia-Hollande (Kualifikues Euro 2020, 09/09)

Romelu Lukaku: San Marino-Belgjike (Kualifikuese Euro 2020, 06/09) e Skoci-Belgjike (Kualifikuese Euro 2020, 09/09)

Milan Skriniar: Sllovaki-Kroaci (Kualifikuese Euro 2020, 06/09) e Hungari-Sllovaki (Kualifikuese Euro 2020, 09/09)

Nicolò Barella, Danilo D’Ambrosio e Stefano Sensi: Armenia-Italia (Kualifikuese Euro 2020, 05/09) e Finlanda-Italia (Kualifikuese Euro 2020, 08/09)

Alexis Sanchez: Argjentine-Kili (Miqesore, 05/09)

Matias Vecino: Costa Rica-Uruguay (Amichevole, 06/09) e USA-Uruguay (Miqesore 10/09)

Valentino Lazaro: Austria-Letoni (Kualifikuese Euro 2020, 06/09) e Polonia-Austria (Kualifikuese Euro 2020, 09/09)

Lucien Agoume: France U18-Senegal U18 (Turneu Nderkombetar i Limoges, 04/09), France U18-Portugali U18 (Turneu Nderkombetar i Limoges, 06/09), France U18-Rusi U18 (Turneu Nderkombetar i Limoges, 08/09)

Alessandro Bastoni: Italia U21-Moldavia U21 (Miqesore, 06/09), Italia U21-Lussemburgo U21 (Kualifikuese Euro 2021, 10/09)

Sebastiano Esposito e Lorenzo Pirola: Italia U18-Serbia U18 (Miqesore, 07/09), Italia U18-Serbia U18 (Miqesore, 09/09)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.