Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

148 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky: Zuniga i pari, por kujdes per Basta-Isla

Sky: Zuniga i pari, por kujdes per Basta-Isla
Xhorxh Gellci

Nga siti i tij zyrtar, eksperti i merkatos Gianluca Di Marzio, jep te rejat mbi situaten e lidhur me lojtarin e krahut te djathteh qe mund te vije tek Inter ne sezonin e ardhshem: “Zuniga eshte ne vend te pare te listes se Mazzarrit si lojtar i djathte, por muri i Napolit qe do ta mbaje deri ne skadencen e kontrates, i rihap portat per objektiva alternative, qe jane 2: Basta dhe Isla, ish shoke tek Udinese. Per Basten kane filluar kontaktet me agjentet e tij dhe ka optimizem. Isla, ne te kundert, paraqiste nje opsion te lidhur me nje shkembim me Ranocchia, qe nuk kundershtohej nga Moratti qe aprovohej nga Stramaccioni para ikjes. Tani do i takoje Mazzarrit te vendose ne qofte se do sakrifikoje nje mbrojtes si Ranocchia, qe mund te behet shume i rendesishem ne mbrojtjen e tij me tre. Basta ose Isla, gjithsesi, kane perfituar pozicione ne listen e Interit. Gjithmone ne qofte se Napoli nuk e lejon Zunigan te largohet.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.