Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 6, 2020

Scroll to top

Top

3,164 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SkySport: “Oriali dhe Branca nuk shkojne. Guarin si Wes. Williamson, Leo, Mazzarri, Botta…”

SkySport: “Oriali dhe Branca nuk shkojne. Guarin si Wes. Williamson, Leo, Mazzarri, Botta…”
Inter Club Staff

Ne studiot e SkySport, ka qene prezent Massimiliano Nebuloni dhe i eshte pergjigjiur pyetjeve te tifozeve qe pyesnin per situaten e Interit.

Ja tek ju fjalet e gazetarit te Sky:

MERKATO – Te gjithe e dine qe duhen lojtare te forte per te cuar Interin ne maje, por situata e bilanceve nuk lejon te behen shpenzime te cmendura. Brenda te premtes ndonje operacion do te cohet ne fund.

DREJTUESIT – Williamson do te kete detyra operative, ai eshte prej kohesh njeri i besuar i Thohir. Do te ndryshoje dicka edhe per Brancen, i cili do te lere Interin. Ne fund te sezonit do te ndryshoje dicka.

SAMUEL – Titullar kunder Juves? Eshte nje mundesi, por e njoh Mazzarrin dhe mund te konfirmoje mbrojtjen qe ishte ndaj Catanias.

D’AMBOROSSIO – Do te jete nje opsion me shume per Mazzarrin pervec Jonathan dhe Nagatomo. Mund te luaje ne te dyja krahet. Cmimi? Kete gje e lexon tregu. Kuotimi eshte pak i larte sepse lojtari do te lirohet me zero ne qershor.

ORIALI – Eshte Branca dhe situata ndermjet te dyve seshte aspak e qarte. Duhet pare nese Thohir do te flase me te muajt ne vazhdim.

DREJTOR SPORTIV – Pelqehet Sabatini, por jane zera. Keto zera do te shihen ne muajt ne vazhdim.

LEONARDO – Pelqehet por kushton shume, ndoshta shume per pertofolin e Thohir.

GUARIN – Mund te largohet nga Interi ne oret ne vazhdim. E shoh te veshtire nje integrim te ri ne ekip. Do te ndjeke rrugen e Sneijder dhe Motta-s te cilet jane shitur ne ditet e fundit te merkatos. Nuk do ta perjashtoja nje afrim te Juves te premten, edhe pse e shoh te veshtire.

MAZZARRI – Rezultatet kane filluar te peshojne, dhe shum shpejt do te peshojne dhe per te. Nese nuk mund te vijne, ai do te vihet ne diskutim.

BOTTA – Eshte nje lojtar i rendesishem por sa eshte rikthyer nga demtimi. Mazzarri beson shume tek ai, prandaj dhe e mbajti ne ekip.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.