Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,467 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SM – Inter, tjeter goditje me parameter zero: pas Vidic vjen Erkin

SM – Inter, tjeter goditje me parameter zero: pas Vidic vjen Erkin
Ardi Deda

Sipas Sport Mediaset,  Caner Erkin lojtari i Fenerbache eshte goditja e rradhes me parametra zero e Interit dhe se kemi te bejme me nje tratative tashme te mbyllur. Erkin eshte nje lojtar krahu dhe mediano qe ka luajtur tek Cska Mosca, me pas nje sezon tek Galatasaray dhe nga 2010 eshte tek Fenerbahce. Ben pjese edhe tek Kombetarja turke, me 19 prezenca dhe 1 gol. Erkin ishte i ndjekur dhe nga Bayerni, Liverpooli dhe Roma, po ka zgjedhur tashme Interin duke refuzuar dhe rinovimin me Fenerbachen qe i kishte ofruar nje kontrate deri ne 2017. Erkin vleresohet ne merkato rreth 9 milione euro. Turku do te ndihmoje ne lojen nga krahet per sezonin e ardhshem duke iu bashkuar Jonathan, Nagatomo dhe D’Ambrosio.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags