Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

714 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SM – Mazzarri, rinovimi eshte bere. ET po vjen ne Milano, pastaj vjen njoftimi: detajet

SM – Mazzarri, rinovimi eshte bere. ET po vjen ne Milano, pastaj vjen njoftimi: detajet
Bujar Berishaj

Kjo eshte padyshim nje nga temat me te perfolura ne muajt e fundit ne shtepin e Inter, konkluzioni duket te jete i pashmangshem dhe keshtu eshte, me pak supriza klamoroze, pozitiv. Rinovimi i kontrates se Walter Mazzarri duket se eshte qeshtje oresh, me se shumti dite raporton SportMediaset.

Ne vecanti, marreveshja e re do te skadoj me 30 qershor 2016 me nje page prej 3.3 milion euro, qe eshte e njejta shume e marr ne dy vitet e para.

Pas shume javesh me thashetheme, per kete arsye, duket se ka qartesi me te madhe per te ardhmen e teknikut toskan. me skadimin ne 2015 ishin krijuar shume re ne te ardhmen e ish-trajnerit te Sampdorias dhe Napolit. Megjithate ne oret e fundit Mazzarri ka pasur nje bised te gjate me drejtorin sportive Piero Auslio:

SportMediaset vazhdon te ve ne dukje se per cfare eshte folur ne kete takim, merkaton, rinovimin e kontrates, duke arritur ne perfundim me sukses te negociatave. Sic u permend edhe me pare, ne nivelin ekonomik nuk do te ndryshoj asgje ne lidhje me marreveshjen qe u nenshkrua atebote me Massimo Morattin. Njoftimi duhet te vij atehere kur Erick Thohir te arrij ne Milano.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.