Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

120 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SM – Moratti do ti dhuroje Bigon Mazzarrit. Plani per merkaton…

SM – Moratti do ti dhuroje Bigon Mazzarrit. Plani per merkaton…
Xhorxh Gellci

SPORT MEDIASET – Moratti do ti dhuroje Bigon Mazzarrit. Dhe ka nje plan per merkaton….

Ne pritje te prezantimit te Mazzarrit, qe mund te kaloje javen tjeter, kthehen zerat per nje futje ne shoqerine zikalter te Riccardo Bigon, per momentin drejtor sportiv tek Napoli. Qellimi eshte ti dhurohet Walter Mazzarrit nje njeri themelor ne karrieren e tij qe nga kohet e Reggines. Gjithsesi, Bigon nuk do te merrte vendin e Brancas ose Ausilios por thjesht do ju bashkohej atyre, duke u bere praktikisht nje drejtues me te drejta ne cdo aspekt te shoqerise. Gjithashtu me Fassonen do te perqendrohej mbi marketingun dhe projektin e stadiumit.

Veshtiresia me e madhe quhet De Laurentiis, qe kohet e fundit i ka dhene gjithmone edhe me shume fuqi Bigonit, dhe qe me Benitez po planifikon Napolin e ri. Pra, nuk mund te perjashtohet se ardhja e Bigon mund te vonohet edhe per nje vit. Gjithsesi, mjafton per te treguar se Moratti eshte i gatshem ti jape fuqi te plote Mazzarrit, dicka qe tregon besimin e tij.

Sipas SportMediaset, gjithcka tjeter eshte e ndalur per momentin: ndersa pritet prezantimi i Mazzarrit, Marco Branca i ka bere nje relacion Morattit per takimin e te dieles me Mazzarrin ku eshte diskutuar per perforcimet e para ne skuader. Kerkesa e pare e trainerit nuk ishte nje blerje, por konfirmimi i Samir Handanovic. Per mbrojtjen, pervec nje te jashtmi si Zuniga, ne kohet e fundit ka marre shume perparesi edhe pista Diakite. Rifutja e zikalterve ka bllokuar vajtjen e tij tek Napoli, ku me pare kerkohej pikerisht nga Mazzarri, qe tani do e pranonte me kenaqesi tek zikalterit, sidomos nese do te sakrifikohej Ranocchia. Ky i fundit eshte objektiv i Manchester United ne Angli dhe i Juventus ne Itali. Per sa i perket mesfushes, Nainggolan duket akoma i veshtire: pervec vleresimit prej 13 milion nga Cagliari, eshte edhe Napoli qe duket ne avantazh ne garen per mesfushorin belg. Ne kete rast alternativa do te behej Valon Behrami, kuptohet me lejen e Napolit.

Marre nga: fcinternews.it

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.