Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,951 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SportMediaset – Ranochia tek Roma ne shkembim te…

SportMediaset – Ranochia tek Roma ne shkembim te…
Xhorxh Gellci

Dihet nga te gjithe qe nese Inter do te bleje nje mesfushor me vlere, me shume mundesi, duhet te shese nje nga lojtaret me te mire.

Ne kete moment, kur rritet mundesia per qendrimin e Guarin, ne vend te pare te klasifikimit kalon Andrea Ranocchia. Mbrojtesi italian, per arsye te ndryshme, sipas SportMediaset, nuk ka arritur te plotesoje pritshmerite e shoqerise zikalter. Juventus dhe Milano jane vendosur mbrapa tij por Moratti do te preferonte ta shiste diku tjeter, mundesisht me nje shifer jo inferiore prej 15 milion euro, e cila do te investohej ne merkato per mesfushorin e kerkuar nga Mazzarri.

PISTA E RE – Sipas Sport Mediaset, mund te lindin disa skenare shume te cuditshem ne aksin Roma Milano, emri eshte nje i ri: Miralem Pjanic, i cili eshte lidhur me merkaton e Interit edhe me pare. Lojtari mund te propozohet nga verdhekuqte ne shkembim te Andrea Ranocchia.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.