Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 26, 2021

Scroll to top

Top

1,836 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sneijder: “Inter, Galatasaray eshte nje hap perpara. Dhe Mourinho…”

Sneijder: “Inter, Galatasaray eshte nje hap perpara. Dhe Mourinho…”
Xhorxh Gellci

Pas Interit doja te beja nje tjeter hap perpara ne karrieren time. Dhe besoj se ja kam dale duke u transferuar tek Galatasaray.” Fjale te thena nga Wesley Sneijder, qe eshte kthyer te komentoje ceshtjet e janarit te shkuar: “Ka qene e veshtire per mua te pershtatem ne keto gjashte muaj te pare, pastaj kam patur nje demtim, por tani dua t’i jap me shume ketij klubi. Tifozet me duan dhe kane besim ne mua, dua t’ua paguaj gjithe afeksioni e tyre te pabesueshem. Gjendem ne nje skuader te madhe. – vazhdon hollandezi – Luftojme cdo vit per kampionatin dhe luajme ne Europe, besoj se kam bere zgjedhjen e duhur duke u larguar nga Interi. Eshte nje hap perpara shume i rendesishem per karrieren time.

Hollandezi flet edhe mbi zerat qe e duan afer Chelseat te Mourinhos: “Flas gjithmone me Mourinhon. – shpjegon, – Edhe keto dite jam ne kontakt me te, por kjo nuk ka te beje aspak me nje transferim timin. Jemi thjesht miq te mire.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.