Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

103 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sneijder: Interi, nje periudhe e bukur. Shume faleminderit Morattit.

Sneijder: Interi, nje periudhe e bukur. Shume faleminderit Morattit.
Xhorxh Gellci

I kthyer ne kombetare pas disa muajsh, Wesley Sneijder kthehet te flase midis te tjerash edhe per lamtumiren tek Inter. Kapitani i Hollandes, pavaresisht periudhes se fundit ne ekip, preferon te kujtoje momentet e bukura te aventures se tij zikalter:

“Tek Inter kam jetuar me te vertet nje periudhe te bukur, duhet te falenderoj shume edhe presidentin Moratti. Nuk kam asnje pendim”

Pastaj kthehet te flase per aventuren e tij tek Galatasaray: “Kampionati turk eshte shume me i forte nga sa mendoja; ne kete drejtim, Jose Mourinho dhe Louis van Gaal me kane dhene shume komente pozitive per sa i perket asaj”

Ne fund shprehet se mendon se Hollanda mund te beje mire ne Boterorin e ardhshem fale ardhjeve te lojtareve talente me moshe te vogel. “Po i shikoj ne stervitje dhe me kane cuditur pozitivisht. Keta djem ne periudhen e nje viti mund te rriten akoma me shume. Per sa me perket mua, nuk kam pasur kurre frike te humbas kombetaren dhe as te mos luaja Kupen e Botes, isha i sigurt se do te kthehesha. Dhe pastaj per boterorin mungon e nje vit e gjysem, keshtu qe koha eshte mese e mjaftueshme.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.