Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

238 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sole 24 Ore zbulon: “Inter, largohet nga klubi nje nga drejtuesit me te rendesishem: ja pse!”

Sole 24 Ore zbulon: “Inter, largohet nga klubi nje nga drejtuesit me te rendesishem: ja pse!”
Inter Club Staff

Vazhdon tratativa ndermjet Suning dhe BC Partners per shitjen e kuotave ne drejtim te fondit te njohur anglez.

Nderkohe, sinjalizohet nje largim i rendesishem ne shtepine Inter e nje nga figurave me te rendesishme ne klub per sa i perket anes ekonomike.

Kete gje e shpjegon sot Il Sole 24 Ore: “Disa jave me pare eshte lajmeruar largimi i CFO (Chief Financial Officer) i Interit, Tim Williams, qe perpara zikalterve ka qene te United dhe Ernst & Young.”

“Ai ka dashur te rikthehet ne Mbreterine e Bashkuar per motive personale, te pakten vetem zyrtarisht.”

Financial Controllers' Update 2020

“Menaxheri i kishte thene qellimet e tij qe ne nentorin e shkuar, por vetem tani duket se eshte lene i lire nga Suning.”

“Nje tjeter problem per Interin ku. Ne muajt e ardhshem nderkohe do duhet qe zikalterit te perballen me disa skadenca te rendesishme afatesh dhe do duhet te behet nje pune e mrekullueshme nga drejtuesit.”

“Ndermjet shkurtit dhe marsit do te kete disa skadenca pagesash me sakte, qe nese do kishin nje date tjeter, do te ishin dicka normale.”

“Kjo sepse pandemia ka bllokuar eksportimin e kapitaleve nga Kina per motive sportive (nuk i lejon me qeveria).”

“Duket se nga Pekini ka ardhur nje ultimatum i qarte per Suning. Ne 2021 mund te kerkohet nderkohe nje rifinancim i bondit dhe nje rritje kapitali.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.