Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,217 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SOS ne mbrojtje: Interi ne Janar do te hidhet ne sulm. Emra te nxehte Lindelof dhe Darmian…

SOS ne mbrojtje: Interi ne Janar do te hidhet ne sulm. Emra te nxehte Lindelof dhe Darmian…
Inter Club Staff

Numrat thone se Interi ka probleme ne mbrojtje dhe se ne Janar klubi zikalter duhet te hidhet ne sulm per te sjelle ne Milano disa perforcime.

Sipas mediave ne Itali, dy jane pozicionet per tu permiresuar: ai i mbrojtesit te qendres dhe ai i mbrojtesit te krahut. Syte zikalter jane mbi Victor Lindelof mesfushori qendror suedez i Benfices, i cili ka nje klauzole prej 30 milione eurosh. “Pavarsisht flopit ne San Paolo me Napolin, agjentet e Interit jane gati qe te vene nje bast mbi lojtarin qe eshte ndjekur edhe nga afer ne 6 shtator ne ndeshjen Suedi-Hollande – lexohet. Mund te ndihmoje ne kete operacion edhe raportet e shkelqyera ndermjet Ausilios dhe Fali Ramadanit, agjenti i Lindelof (te dy kishin folur edhe per transferimin e Jovetic tek Fiorentina por qe u ndalua me pas nga Suning). Por Interi, pertej diskutimeve qe kane te bejne me vleresimin e kartonit te lojtarit nga ana e Benfices, duhet qe te shese me pare (Biabiany i pari ne liste i cili pritet te largohet drejt Kines tek Jiangsu).”

Me pas, do te kalohet tek ceshtja e mbrojtesit te krahut. Ketu, emri i nxehte eshte ai i Matteo Darmian i Manchester United. “Ausilio kishte derguar nje vezhgues ne Manchester, por deri me tani ai me United ka luajtur vetem nje ndeshje ne kupe si dhe 90 minuta ne Rotterdam ndaj Feynord ndersa shpresa e Ausilios ishte qe te merte vesh ndonje gje mbi gjendjen fizike te tij dhe formen. Por, ish lojtari i Torinos ka qene ne te gjitha ndeshjet kete sezon mes tribunes dhe pankines, duke mos bere pervete Mourinhon: portugezi nuk pritet ti krijoje probleme Interit qe deshiron lojtarin ne huazim em te drejte blerje nga Uinted. Darmian mund te luaje si ne te majte e si ne te djathte dhe e njeh jashtezakonisht mire futbollin italian: eshte ideal per nje merkato te komplikuar sic eshte ajo e janarit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.