Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,587 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sot do te mblidhet Curva Nord: ja cfare pritet te vendose!

Sot do te mblidhet Curva Nord: ja cfare pritet te vendose!
Inter Club Staff

Tani, objektivi ne shtepine Inter, eshte te kerkohet te sillet nje ekuiliber i ri.

Per kete gje po punon afer edhe Zanetti, Gardini dhe Ausilio, te cilet jane perzgjedhur pikerisht per te rregulluar ambjentin dhe per ta bere te pranueshem. Interi dje ishte nje varke e cila duhej ti hiqej shpejt uji perpara se te fundostej e te ishte teper vone. Icardi pranoi fajin per te miren e te gjitheve, dhe ndoshta ishte kjo zgjidhje e mesme e cila mund te sjelle paqen sot.

Ultrasit, per shembull, do te leshojne sot sinjalet e para te largimit te tensionit, “per te miren e Interit, qe eshte e vetmja gje qe vlen vertete per ne”, bejne me dije ata. Nuk jane teresisht dakort me denimin, sepse per ta shiriti i kapitenit i duhej hequr Icardit, por e kuptojne pozicionin e klubit, te cilet nuk mund te zhvleresojne nje thesar si Mauro nga ana futbollistike. Cfare do te beje tani Curva Nord? Sot ne darke pritet te kete nje mbedhje per te vendosur. Qellimi, sipas Gazzetta dello Sport eshte ai qe te rikthehen tek tifozlliku dhe mjaft me me kete histori, duke injoruar keshtu ato faqe te librit dhe Icardin. Maurito mbase nuk do te mare me kurre nje kor pro tij, por te pakten as nuk do te degjoje ofendime gjate ndeshjeve.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.