Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,356 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sot Inter-Bayern: ja disa kuriozitete dhe pak histori

Sot Inter-Bayern: ja disa kuriozitete dhe pak histori
Inter Club Staff

Sot ndeshja e fundit ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes per Interin, me saktesisht ne Charlotte kunder bavarezve. Shtate here jane ndeshur me pare gjermanet me Interin.

CHARLOTTE – Kjo e sotshmja do te jete ndeshja e fundit ne token amerikane per djemte e Roberto Mancinit, qe ne Bank of America Stadium te Charlotte, ‘shtepia’ e Carolina Panthers te NFL do te perballen ndaj Bayern Munich.

Presidenti i Bayern eshte Karl-Heinz Rummenigge, zikalter per tre sezone nga 1984 deri ne 1987, ndersa bavarezet jane te drejtuar nga Carlo Ancelotti kete sezon dhe kane debutuar ne International Champions Cup me nje humbje me penallti ndaj Milanit.

Shtate here jane ndeshur ne ndeshje zyrtare Interi dhe Bayern, dhe fitoret jane te ndara ne barazim: tre fitore per gjermanet dhe tre per zikalterit, nderkohe nje ndeshje ka perfunduar ne barazim. Nder te gjitha te tjerat, ndeshja qe ka mbetur pergjithmone ne historine e Interit por edhe te futbollit boteror, eshte ajo e dates 22 Maj 2010 ku ne Bernabeu te Madridit, dopieta e Militos i dha Interit mundesine te kurorezonte nje sezon legjendar te mbyllur me fitoren e Kupes se Italise, Kampionatit dhe Champions League. Te paret dhe te vetmit ne Itali.

Ndeshja sot do te luhet ne oren 17:00, me oren amerikane kurse ne Shqiperi orari i ndeshjes eshte 23:00.

Te gjithe Interistat qe jetojne ne Charlotte, kane mundesi ti blejne biletat ketu: Tickets Inter-Bayern.

Shkrimi me lart eshte perkthyer nga faqja zyrtare e Interit, Inter.it!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.