Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,775 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sot Inter-Trentino: formacioni i mundshem zikalter

Sot Inter-Trentino: formacioni i mundshem zikalter
Xhorxh Gellci

Sot eshte dita e shtate qe Interi gjendet ne Pinzolo per pregatitjen verore, dhe eshte dita kur do te luhet miqesorja e pare. Ne oren 17:00, ne stadiumin La Pineta, Mazzarri do te testoje progresin e skuadres te tij ne nje ndeshje kunder nje skuadre perfaqesuese te Trentinos.

Ndeshja do te transmetohet ne Inter Channel, dhe tekniku do te luaje me ‘titullaret’, prandaj do te duken edhe zgjedhjet e para te tij. Campagnaro me shume se Ranocchia, ndersa mungojne Kovacic, Pereira dhe Belfodil, jo ne formen me te mire per Ramazanin. Do te jene jashte edhe te demtuarit Milito dhe Zanetti.

Formacioni i mundshem:

INTER (3-5-1-1): Handanovic; Campagnaro, Samuel, Juan Jesus; Jonathan, Guarin, Cambiasso, Kuzmanovic, Nagatomo; Palacio; Icardi.
Pankine: Carrizo, Castellazzi, Andreolli, Ranocchia, Chivu, Mbaye, Olsen, Knudsen, Obi, Alvarez, Belfodil, Capello, L.Longo, S.Longo, Belloni, Donkor.
Trainer: Mazzarri.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.