Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

608 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sot Mazzarri i beson M’Viles: Njeriut te Kupes! Ne Kiev ai humbi nje dhemb…

Sot Mazzarri i beson M’Viles: Njeriut te Kupes! Ne Kiev ai humbi nje dhemb…
Inter Club Staff

Eshte nje pritje e madhe nga bota zikalter per te pare Interin: Te gjithe deshirojne te shikojne kushtet psikofizike te zikalterve pas humbes se tmerrshme ndaj Cagliarit te dielen e kaluar.

Mazzarri ne kete rast do i besoje Yann M’Vilas. Ai quhet nga Gazzetta dello Sport si ‘njeriu i kupes’, gjithmone titullar ne te gjitha ndeshjet te luajtura ne Europa League dhe ish lojtari i Rubin mund te jete njeriu deciziv ne kete ndeshje. Ai luajti ne vendin e Palacios ne Kiev dhe Yann solli ekuiliber ne skuader ne momentin e presionit te madh nga kundershtaret. Me pare dhe me pas kesaj ndeshje Mazzarri ka preferuar Guarin ose Hernanes. Edhe ne ndeshjen e fundit nga minuta e pare kunder Dnipros, M’Vila kishte bere shume mire punen e tij madje duke ndenjur ne fushe edhe pas nje dyluftimi fizik nga i cili humbi edhe nje dhemb dhe buza i ishte fryre sa nje top tenisi. Me Medelin qe kerkon te ri-vije ne forme, do te jete Francezi sot perpara mbrojtjes.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags