Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

476 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sot per Interin nje ndeshje me e rendesishme se ajo e djeshmja, por kesaj radhe ne gjykate!

Sot per Interin nje ndeshje me e rendesishme se ajo e djeshmja, por kesaj radhe ne gjykate!
Inter Club Staff

Nje ndeshje me e rendesishme se ajo e mbremjes se djeshme luhet sot per Interin, gjithmone nga ana ekonomike.

Gjate dites, ne gjykaten e arbitrazhit sportiv ne Lozane te Zvicres do te perballet Interi dhe Sunderland per ceshtjen Alvarez qe eshte kthyer tashme nje telenovele. FIFA i dha te drejte Interit, por Sunderland e coi ne arbitrazh. Gjithesesi, duke pare letrat ne tavoline, me shume mundesi Interi do te dale ne fund i fituar duke mare ato 10 milione euro qe i takojne nga transferimi i argjentinasit, para te cilat duhet te kalonin menjehere sapo skuadra angleze te siguronte qendrimin ne Premier League, gje e cila ishte e parashikuar si klauzole ne kontrate.

Edhe nese Interi del fitues sot, perseri gjithcka do te shtyhej per ne shkurt ose mars, date kur jepet verdikti final.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.