Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

742 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sot rikthehet Diego Milito ne Appiano. Ja kur do te rifutet…

Sot rikthehet Diego Milito ne Appiano. Ja kur do te rifutet…
Xhorxh Gellci

Sot eshte dita e Princit Milito. Se bashku me bashkekombasin Walter Samuel, sulmuesi zikalter do te prezantohet ne Pinetina per te filluar pregatitjen per sezonin e ri. Duket sikur ka kaluar nje shekull nga 14 shkurti, kur me nje levizje jo-natyrale te kembes dhe pas 7 minutash te Inter-Cluj 2-0, gjuri i argjentinasit beri crack: sezon i perfunduar dhe probleme per Interin.

Pas operacionit ne Pavia, Milito ka filluar rehabilitimin dhe hap pas hapi po i afrohet sherimit te plote. Sot, mjeket e stafit zikalter do te vleresojne progresin ne Appiano Gentile, dhe se bashku me pergatitesit e rinj, do te behet plani per rekuperimin e tij te plote. Duke konsideruar qe ndalesa e pare e kampionatit eshte ne 8 shtator dhe e dyta ne 13 tetor, rifutja e Princit ne fushe parashikohet per fillimin e tetorit. Gjithcka pa rrezikuar ridemtime dhe duke perjashtuar perparime rekord gjate muajve te pregatitjes verore.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.