Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 7, 2022

Scroll to top

Top

900 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti buzeqesh, nga De Vrij te Nainggolan: te gjithe ne Appiano qe me 9 korrik?!

Spalletti buzeqesh, nga De Vrij te Nainggolan: te gjithe ne Appiano qe me 9 korrik?!
Bujar Berishaj

Sido qe te shkoj merkato zikalter mes korrikut e gushtit, ka nje diference te madhe me sezonin e kaluar.

Kete thote Tuttosport qe kujton se si ne veren e kaluar Spalletti kishte probleme per te insertuar lojtaret e ardhur, duke pare qe shume prej tyre kishin ardhur nga gushti e tutje.

Kurse tani, duke nisur nga 9 korriku shumica e lojtareve do te jene ne dispozicionin e trajnerit. Duke filluar nga Lautaro Martinez, De Vrij dhe Asamoah. Ndoshta edhe Politano e Nainggolan se bashku me ta.

Lojtaret nuk do te luajne ne Boteror dhe keshtu nuk do te kishte probleme per t’u paraqitur ne thirrjen e pare. Te vetmit qe do te kthehen me vone ne Milano do te jene Miranda, Brozovic, Perisic dhe Vecino. Pa harruar edhe Nagatomo e Joao Mario por jane jashte projektit zikalter.

Keshtu trajneri do te mund te punoj me modulet qe ka ne mendje, 4-2-3-1 dhe 3-4-1-2 duke u perqendruar tek te rinje dhe sidomos te Martinez qe vjen nga nje futboll tjeter nga ai italian edhe europian.

Nje asist i madh per Spallettin do te jene qedhe miqesoret qe do te luhen vetem ne Itali dhe Europe. Zikalterit do te debutojne me 14 korrik kunder Luganos dhe pastaj do te luajne edhe disa ndeshje tjera para se te luajne tre ndeshjet e International Champions Cup.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.