Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

847 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti, cfare fjalesh per Cancelo. ‘Sherri’ eshte larg: “Tani te gjithe e duartrokasin, por…”

Spalletti, cfare fjalesh per Cancelo. ‘Sherri’ eshte larg: “Tani te gjithe e duartrokasin, por…”
Inter Club Staff

Ne konferencen e djeshme per shtyp tranjeri zikalter ka folur per momentin pozitiv qe ka kaluar portugezi tek Interi.

Joao Cancelo dhe Luciano Spalletti kane pasur jo pak probleme me njeri-tjetrin qe ne fillim te aventures se talentit portugez te ardhur nga Valencia tek Interi.

Pak demtimi, pak Serie A dhe pak minutat e pakta beren qe Cancelo ne fillim ta kishte shume te veshtire ambjentimin dhe fjalet e ashpra te Spallettit ne ate kohe duket se e kane motivuar me shume se sa te kunderten.

Ne fillim ishin te shumta pankinat radhazi por Joao Cancelo ka ditur se si te fitoje nje vend titullari, besimin e shokeve por mbi te gjitha te Luciano Spallettit.

Ka qene pikerisht ky i fundit qe dje ne konferencen per shtyp ne prag te derbit qe do te luhet sot ne oren 18:30 ka thurur mjaft elozhe per lojtarin portugez dhe per momentin e mire qe ai po kalon ne Milano me bluzen zikalter.

Ja fjalet e Spallettit:

“Cancelo eshte shume i lumtur per te gjithe komponentet qe ka gjetur tek Interi. Qytetin, skuadren, nje skuader te mrekullueshme ne cdo kendveshtrim sepse e ka pritur mire.”

“Nje skuader qe e ka ndihmuar sidomos ne nje moment ku nuk kishte gjithe kete vemendje dhe nuk luante shume.”

“Tani jemi te gjithe ketu duke duartrokitur paraqitjet e tij dhe kualitetet qe ai ka, e shoh qe eshte i lumtur dhe une jam i lumtur per te.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.