Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

651 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti deklarate prapa-kthehu: “Interi ka nje potencial shume te madh. Mund te luajme kunder…”

Spalletti deklarate prapa-kthehu: “Interi ka nje potencial shume te madh. Mund te luajme kunder…”
Inter Club Staff

Kane bere shume zhurme deklaratat e Spallettit dje pas ndeshjes me Napolin kur tha se skuadra qe ai drejton nuk ka kualitete mjaftueshem.

Sot, tekniku italian ka folur nderkohe qe po merte cmimin ‘Albano Aramini – Nje qytet per sportin’, si “personazhi empolez qe per merita sportive ka sherbyer per te perhapur imazhin e qytetit”.

Luciano Spalletti i ka shprehur keshtu emocionet e tij gjate ceremonise ne kinemane “La Perla”:

“Cdo cmim te mbush me gezim, dhe nese kjo vjen nga territori yt te mbush akoma me shume me krenari”, ka deklaruar tekniku i Interit per shtypin.

Por nuk eshte ndalur me kaq mister Spalletti, sepse ka dhene nje koment edhe per skuadren e tij:

“Ne kemi nje potencial te jashtezakonshem. Nese luajme me kapacitetin tone te plote dhe me kualitet, mund te luajme si te barabarte me cilendo skuader. Skriniar? Ka kualitet dhe karakter, te dyja keto i tregon ne menyre konstante dhe mer vendime te rendesishme ne momente te rendesishme.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.