Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

363 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti eshte arsyeja pse zikaltrit nuk jane dorezuar ne Champions.

Spalletti eshte arsyeja pse zikaltrit nuk jane dorezuar ne Champions.
Ardis
  • On 04/10/2018, 15:22

Luciano Spalletti nuk ka pasur asnjehere frike te “lundroje” ne boten e Interit. Nuk ka rruge te mesme per zikaltrit dhe Spalletti kete gje e ka kuptuar menjehere. Dje, ne konference per shtyp, eshte perqendruar tek fakti se skuadra nuk duhet te ule vigjilencen.

Mbas nje nisje te mire ne Champions League dhe nje trajektore qe duket se po merr drejtimin e duhur ne kampionat, ekziston rreziku qe te ulet vigjilenca. Kjo gje tek Interi eshte nje problem mental, me mire mos te rrezikojme: “Ajo qe eshte e rendesishme, se kur merr shume pergezime fillon te bjere “Alarmi Kuq”.

Spalletti nuk harron pritshmerite e tifozeve: “Keto jane ndeshje qe prisnim prej 7 vjetesh dhe nuk mund te deshtojme. Nuk mund ta konsiderojme me te lehte vetem sepse fituam 2 ndeshje. Duhet te perballemi me te gjithe “dashurine e shtypur” te tifozeve tane per 7 vjet, qe tashme kane mundesine per te pare serish skuadren e tyre ne kete kompeticion dhe per shkak te kesaj nuk duhet ti zhgenjejme”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.