Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

589 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti: “Fitorja erdhi sepse luajtem me zemer. Akoma nuk jemi te qete. Icardi do te jete ne Derby”.

Spalletti: “Fitorja erdhi sepse luajtem me zemer. Akoma nuk jemi te qete. Icardi do te jete ne Derby”.
  • On 25/02/2018, 0:26

Me golat e Milan Skriniar e Andrea Ranocchia, Inter mer 3 pike kunder Beneventos. Luciano Spalletti eshte ndalur ne mikrofonat e Premium Sport:

Episodi Cataldi-Ranocchia?
“Me aq sa pash mu duk sikur Cataldi shkoj tek kemba e Ranocchias e jo tek topi. Nuk ishte nje penallti e paster”.

Si e gjykon kete ndeshje, perpara e pas golit?
“Nuk jemi te qete. Ne kete moment nuk po tregojme ne menyre bindese personalitet, dhe ky eshte problemi qe na ben te perballemi me keto veshtiresi. U perballem me shume faulle e nderhyrje te ashpra nga kundershtaret. Disa lojtar luajten me zemer”.

Skuadra nuk bindi, vuajti presingun…
“Benevento luajti mire, kane nje trajner e lojtare te zote. Duke pare potencialin tone nuk duhet te vuanim aq, Guilherme na hapi shume probleme. Ishte e veshtire te depertoje ne zonen e tyre. Ne pjesen e dyte ishim me te bashkuar, Skriniar ju shpetoj mesfushoreve te tyre. Fitorja ishte e merituar”.

I kenaqur nga Rafinha?
“Shume, nuk mendoja se do bente kete ndeshje. Po kerkon formen e tij me te mire, dhe ai di te luaj me top. Donte te luante me teper por nuk mund te rrezikoja. Ka bere nje ndeshje shume te mire”.

Mund tju pyesim per Icardin?
“Sot nuk doja te rrezikoja, ai deshironte te grumbullohej per te na ndihmuar. Tani do pergatitet me qete gjate kesaj jave per Derbyn, ku patjeter qe do jete i disponueshem. Problemi i tij tani ka kaluar”.

Icardi ka perqafuar Brozovic perpara ndeshjes. E vertete apo lajm fals?
“Kete e quani lajm? Sa keq per ju”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.