Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

984 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti fjale te renda ndaj Cancelo: “Qahet shume. Deshiron gjithmone…”

Spalletti fjale te renda ndaj Cancelo: “Qahet shume. Deshiron gjithmone…”
Inter Club Staff

Fjale te renda ato ne drejtim te Joao Cancelos nga ana e Luciano Spallettit pas ndeshjes se djeshme.

Spalletti, tranjeri zikalter, ka folur ne ‘Zona Mista’ pas ndeshjes ndaj Napolit, te mbyllur me te njejtin rezultat si ne fazen e pare, me shifrat 0-0 dhe ka folur edhe per pozicionin e Joao Cancelon i cili e nisi lojen ne krahun e djathte, por me pas kaloi ne krahun e majte ne pjesen e dyte pas nje nderrimi te pozicioneve me D’Ambrosio nga ana e Spallettit.

Keto kane qene fjalet e teknikut italian te Interit per portguezin:

“Une i nderrova dy lojtaret e krahut sepse Cancelo, nese nuk ben mire ne krahun e tij, ka ate tendencen per ti dhene fajin pozicionit ku luan: nese e ve ne te djathte, thote se duhet te luante ne te majte dhe e kunderta.”

“E bejne te gjithe por ai qahet me shume se te tjeret. Gjithesesi, per te gjithe ata qe se kane kuptuar, une i nderrova lojtaret e krahut per ti dhene me shume liri Cancelos ne lojen ne krah sepse ai eshte shume i rendesishem per ne.”

“Ne krahun e djathte po markohej shume mire nga Insigne dhe nuk po dilte dot e nuk po tregonte dot vlerat e tij.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.