Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

353 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti, gati rinovimi me Interin: ja te rejat e fundit!

Spalletti, gati rinovimi me Interin: ja te rejat e fundit!
Inter Club Staff

Luciano Spalletti po kalon nje periudhe me te qete tek Interi keto jave ne krahasim me disa jave me pare. 

Sot, tek Tuttosport, ne edicionin e saj te perditshem, lexohet per nje rinovim te mundshem te kontrates per Luciano Spalletti qe aktualisht ka nje kontrate dy vjecare qe skadon ne 2019.

Me perjashtim te ndonje te papriture, tekniku toskan do te jete ende zikalter te pakten edhe per sezonin e ardhshem.

Ja cfare shkruan Tuttosport sot:

“Nese klubi zikalter ka blere Martinez dhe ka bllokuar De Vrij dhe Asamoah, do te thote se disa diskutime programimi te sezonit te ardhshem me teknikun jane bere.”

“Rinovimi i Spallettit nuk eshte tek porta, por do te jete nje pasoje e rezultateve.”

“Nese kapet Champions, Interi me siguri do te propozoje per teknikun nje zgjatje kontrate deri ne vitin 2020 pavarsisht se ne sezonin e fundit tek Roma ai e tregoi se mund te punoje shume mire edhe me kontraten ne skadence.”

“Kjo zgjidhje mund te jete e vlefshme vetem nese Interi deshton te renditet ne vendin e katert.”

“Ne ate pike, Spalletti do te niste sezonin me kontraten ne skadence ne veren e 2019 dhe mbase do te merte nje rinovim ne baze te rendimentit diku nga krishtlindjet.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.