Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,316 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti i ka bere nje kerkese klubit per Marcelo Brozovic: “Nuk dua qe lojtari…”

Spalletti i ka bere nje kerkese klubit per Marcelo Brozovic: “Nuk dua qe lojtari…”
Inter Club Staff

Marcelo Brozovic ka marre Interin prej dore dhe ajo klauzole e lojtarit ne kontrate prej 50 milione eurosh nuk duket me nje shume e larte. 

“E pabesueshme parabola e tij, tregon Tuttosport.”

“Brozovic qe kur ka filluar te luaje si regjizor i mesfsuhes, ne shtate ndeshje (ka munguar vetem ndaj Atalantes per shkak skualifikimi) ka nje mesatare note prej 6.93, 1 gol ndaj (Cagliarit) dhe 2 assist – vazhdon e perditshmja torineze.”

“Numra prej top player qe mund te kene zgjidhur shume probleme tek Interi.

“Me siguri, Brozovic me paraqitjet e tij ka ndihmuar shume Spallettin por pas 20 majit, kroati mund ti jape nje dore te rendesishme edhe shoqerise.”

“Kjo sepse nese dikush do te paguante klauzolen, Interi ne rast se lojtari do te pranonte, do te fitonte 50 milione euro menjehere dhe do te bente nje plusvalence prej 45 milionesh.”

“Por nuk perjashtohet se duke pare rendimentin e lojtarit, ai te qendroje.”

“Mesohet se Spalletti i ka kerkuar klubit qe Brozovic te konfirmohet edhe sezonin qe vjen: keshtu klubi do te vihej ne pozicionin qe do te kerkonte vetem nje lojtar per mesfushen dhe jo dy. Spalletti nuk deshiron qe Interi ta shese ate.”

“Ne Spanje kane bere emrin e Roberto Soriano, por objektivat jane te tjere per zikalterit: Strootman, Varella, Cristante dhe Vidal jane ata  qe e kane emrin te vijezuar me te kuqe, tregon Tuttosport.”

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.