Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 22, 2020

Scroll to top

Top

548 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti: “Icardi? Nuk flas me grate por me futbollistet. Jam i lumtur per tifozet. Rreth shitjeve…”

Spalletti: “Icardi? Nuk flas me grate por me futbollistet. Jam i lumtur per tifozet. Rreth shitjeve…”
Bujar Berishaj

Pas konferences per shtyp Luciano Spalletti ka ndaluar dhe ka folur edhe per mikrofonat e Premium Sport, duke nisur nga ndeshja me Lazion:

“Eshte nje kenaqesi e madhe dhe jam i lumtur qe kemi gezuar tifozet tane”.

“Ne 20 minutat e fundit kam pare nje reagim te madh. Aty eshte pare ajo qe kemi ndjekur gjate gjithe sezonit dhe qe duhet ta bejme ne ate qe po vjen”, ka thene Luciano.

Ai ka folur edhe per te ardhmen e Icardit duke thene: “Nuk flas me grate e futbollisteve por me vet ata. Ka pasur qendrimin e duhur gjate gjithe sezonit”.

Ne fund Spalletti ka folur edhe per De Vrij dhe ndeshjen e tij kunder Interit qe tani do te jete skuadra e tij e re dhe rreth polemikave qe ishin shkaktuar per ate ceshtje.

“Ka luajtur nje ndeshje te madhe, nese nje gjysme faulli duhet te behet imazh i ndeshjes atehere eshte tjeter ceshtje. Sa i perket shitjeve nuk jane te detyrueshme sepse kemi ne rregull kartat edhe pse ka disa rregulla per t’u respektuar”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.