Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

705 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti: “Interi e meritoi, te themi ate qe eshte. Une ketu per te fituar…”

Spalletti: “Interi e meritoi, te themi ate qe eshte. Une ketu per te fituar…”
Ardis
  • On 21/10/2018, 23:57

Inter-i i tij e meritonte te fitonte dhe ne fund ja arriti, mbase ne menyren me te bukur. Luciano Spalletti eshte mese e qarte se eshte i gezuar nga cka kane dhene ne fushe skuadra ne derby-n kunder Milan-it.

Ja dhe deklarata e tij mbas mbarimit te ndeshjes:

“Duhet te realizonim gol me perpara dhe me pas te luanim me nje gol avantazh. Ndeshja eshte perpara syve te te gjitheve, fitoi skuadra qe e meritonte dhe qe ka luajtur qe nga fillimi ne gjysemfushen kundershtare duke bere presing te larte dhe duke luajtur mire”.

“Duhet te kemi guxim per te ndryshuar. Duhet t’ja tregojme sakte atyre qe nuk erdhen dot ne stadium sesi u zhvillua ndeshja. Kam ardhur ketu per te fituar, jo per te qendruar edhe nje sezon tjeter, te marr nje tjeter rroge dhe dua qe lojtaret e mi te kene kete qendrim”.

“Jam i gezuar kur degjoj Icardi-n te flase per vazhdimesi, eshte ajo qe na duhet. Inter-i na ka zgjedhur ne, per ta cuar klubin atje ku publiku e meriton. Duhet te bejme te qarte qe shoqeria ka bere zgjedhjen e duhur. I kemi detyruar qe te mos qarkullojne topin tek kualitetet e tyre”.

“Nainggolan? Eshte i demtuar, duhet derguar ne spital, per te pare dhe vleresuar. Me siguri per nje periudhe kohe nuk do te jete ne dispozicion”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.