Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

520 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti: “Interi po ben mire, por gabon ne gjera te thjeshta”.

Spalletti: “Interi po ben mire, por gabon ne gjera te thjeshta”.
Ardis
  • On 08/12/2018, 15:14

Interi edhe pak pafat kunder Juventusit. Zikaltrit dalin te humbur nga Allianz Stadium, por me pas nje prove me vlere. Ka folur ne DAZN trajneri zikalter Luciano Spalletti:

Ndjenja te kunderta. Ne nje fushe kaq te veshtire, kunder nje kundershtari kaq te veshtire, nje ndeshje e luajtur mire. Nuk eshte e lehte te komentosh.
“Eshte shume e thjeshte te komentosh, ndodh nje gje e tille. Kur nuk eshte kaq evidente eshte sepse gabojme akoma ne topa qe kemi gabuar kunder Juventusit.

Me pas duket gjithcka normale. Skuadra eshte nje periudhe qe po vepron mire qe ka kete qellim korrekt, te beje presing lart, te shkoje te beje ndeshjen. me pas gabojne ne gjerat e thjeshta dhe per rrjedhoje kundershtari i ketij niveli si futbollistet ashtu edhe skuadra me pas kur nuk menaxhohet mire, kundershtaret marrin avantazh”.

Skuader me personalitet dhe cinike, cfare do ti thoni skuadres?
“Te vezhgojme ate qe ndodhi dhe merren elementet qe duhen permisuar. Eshte e nevojshme te merren ne konsiderate ato gjeste teknike ku kemi bere keq dhe qe ishin mundesite per te krijuar avantazh.

Me pas pergezohen sepse, aksionet jane aplikuar shume mire. Kemi qene edhe pak pa fat, ato gabime te vogla te kushtojne shtrenjte. Ata nuk dhurojne gje”.

Ishit i zemeruar me disavantazhin, ishit i zemeruar me dike ne vecanti?
“Edhe pak me ju sepse ju kam pare qe jeni gezuar. Duhet te ishit te paanshem dhe perkundrazi jeni juventine”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.