Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,037 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti, ja cfare tha sot per Lautaro, Nainngolan, De Vrij, Politano, Salcedo dhe Asamoah!

Spalletti, ja cfare tha sot per Lautaro, Nainngolan, De Vrij, Politano, Salcedo dhe Asamoah!
Inter Club Staff

Sot tranjeri zikalter Luciano Spalletti doli perpara gazetareve dhe foli pothuajse per gjithcka ne nje interviste qe nga shume u quajt si “kilometrike” sepse tekniku u zgjat shume ne pergjigjet e tij.

Gjithesesi ajo qe beri me shume pershtypje, ishin elozhet e shumta qe ai thuri per te gjitha blerjet e reja qe tek i preferuari Nainggolan e deri tek i riu Salcedo i ardhur nga Genoa.

Cfare tha Spalletti sot per blerjet e reja?

Le ti marim me radhe por shkurtimisht kesaj radhe duke perzgjedhur gjerat me pikante:

LAUTARO MARTINEZ – Po tregon që është i fortë, i pjekur pavarësisht moshës, i mirë kur mer topin me kurriz nga porta, sulmon mbrojtësat për të gjetur kuadratin, karakter i fortë si shumë argjentinas.

MATTEO POLITANO – Tregon shpejtësinë e tij me topin në këmbë, dhe ka dribbling;

STEFAN DE VRIJ – Eshte i mësuar në ekipin kombëtar, e kthen një top të rikuperuar në kundërsulm të rrezikshëm shumë shpejt;

RADJA NAINGGOLAN –  Eshtë i lehtë për tu përshkruar, e keni parë, është transparent, siç e sheh. Kur e shikon, nuk rrezikon të mashtrohesh, ai vuan faktin e të qenurit pa maskë.

EDDY SALCEDO – Eshtë si Karamoh, ai të sulmon dhe driblon çdo here

Image result for eddy salcedo inter

KWADWO ASAMOAH – Eshtë i kompletuar dhe perfekt për të sulmuar tashmë e di se di çfarë bën, ka luajtur në shumë pozicione dhe gjithmonë ka bërë mirë, është i pjekur , ka cilësi fizike dhe teknike për të kryer çdo detyrë

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.