Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

630 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti jep nje tjeter lajm te keq ne konference: “Vecino ne fushe ndaj Chiveos? Nuk mund…”

Spalletti jep nje tjeter lajm te keq ne konference: “Vecino ne fushe ndaj Chiveos? Nuk mund…”
Inter Club Staff

Pas turit tradicional me intervistat per telecizionet, Luciano Spalletti dje pas ndeshjes ka shkuar ne sallen e konferencave ne stadiumin San Siro per te komentuar fitoren 4-0 te djemve te tij ndaj Cagliarit. 

FcInterNews.it sjell fjalet e teknikut toskan:

 

Test i besueshem sot (dje)?

“Kunder Atalantes ne pjesen e dyte thate se ne luajtem me mire ne pjesen e dyte sepse ata rane ne lojen e tyre, sot thoni se nuk kishte kundershtare ne fushe. Beni interpretime sipas deshires. Ata pa impaktin tone do te na kishin sulmuar, por nuk i lejuam ne. Pastaj Cagliari eshte nje skuader qe me top luan mire. Merita eshte e skuadres time.”

Treshe jo simetrike ne sulm, me Karamoh me afer Icardit dhe Perisic me ne krah: keshtu ishte pergatitur ndeshja? A vlejti sot(dje) anarkia taktike e francezit?

“Ne ate rast atje, kur Cancelo shkon perpara, Karamoh duhet te futet me ne qender. Nderkohe D’Ambrosio ka me shume ekuiliber nga ana e Perisic. Pastaj Mauro doli goxha nga zona sot per te ndihmuar. Por duhet te keni te qarte dicka: asnje lojtar nuk ka nje pozicion fiks, mund te ndryshojne gjate lojes.”

Si tu duken sot Karamoh dhe Rafinha? Po Vecino mund te rikthehet?

Nese luajme me kete intensitet ne mesfushen e kundershtareve, kjo gje ben qe Cancelo te shtyhet akoma me perpara. Por fale Rafinhes kemi me shume lehtesi te luajme perpara. Me Karamoh dhe ate jemi me te paparashikueshem. Vecino? Sot preferova te mos e rrezikoj sepse edhe vete ndeshja po luhej ne menyren e duhur. Gjithesesi ai nuk eshte shume mire. Nuk e di  nese do ja dale te jete i gatshem per ndeshjen ndaj Chievos, Te shohim.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.