Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

730 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti jo vetem kunder Cancelos, deklarata te forta edhe ndaj Candreves: “Le te thote cfare te doje…”

Spalletti jo vetem kunder Cancelos, deklarata te forta edhe ndaj Candreves: “Le te thote cfare te doje…”
Inter Club Staff

Nuk duket nje situate e qete tek Interi, sidomos pas deklaratave te Luciano Spallettit pas ndeshjes se djeshme.

Tekniku italian u shpreh dje:

“Pse nuk po arrij qe te bej skuadren te luaje sic dua une? Varet se me cfare e lidh kete skuader: kemi bere nje periudhe shume te keqe, por ne pergjithesi nuk kemi luajtur kurre nje futboll te madh kete sezon, kjo sepse sipas meje nuk kemi gjithe ate kualitet qe thuhet verdalle. Napoli nderkohe ka kualitet.”

Image result for Spalletti

Pas ndeshjes, ka folur edhe Candreva ne mikrofonat e Premium Sport.

Gazetaret e kesaj te fundit e kane pyetur Candreven per fjalet e Spallettit i cili eshte pergjigjur:

“Spalletti e thote ate qe te na shtrydhe, qe te na motivoje. Ne e dime qe kemi kualitet, por duhet ta tregojme. Deri pak muaj me pare ishim aty, e luajtem me te medhate dhe luajtem mire.”

Image result for Candreva intervista

Por e menjehershme ka qene edhe pergjigjja e teknikut zikalter ne lidhje direkte:

“Candreva ka thene qe flas per te motivuar lojtaret? Mua perdorja e fjales kualitet me duket e sakte. Candreva te thote cfare ti doje qefi, por une e mendoj keshtu.”

Se cfare ka pasur ndermend Spalletti, askush nuk e di. Por nese ka dicka qe dihet, eshte fakti qe keto deklarata nuk i bejne mire askujt dhe sidomos Interit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.