Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 29, 2021

Scroll to top

Top

492 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti: “Ka pak zemerim. Nderrimi i detyruar, me pas Icardi dhe De Vrij…”

Spalletti: “Ka pak zemerim. Nderrimi i detyruar, me pas Icardi dhe De Vrij…”
Ardis
  • On 29/11/2018, 15:38

Fjalet e trajnerit zikalter ne InterTV.

Luciano Spalletti ka komentuar humbjen kunder Tottenham ne mikrofonat e InterTV:

“Eshte e qarte qe jam i zemeruar dhe ndjej keqardhje. Duhet te modifikojme, eshte e nevojshme te nxjerrim mesime nga kjo ndeshje. Ajo qe eshte kushtezimi i mbas ndeshjes duhet te modifikohet sepse tashme eshte fakt qe eshte e shkuara, nuk mundesh te korrigjosh asgje”.

“Ka munguar kapaciteti per te luajtur topin edhe nen presion, per shkak te faktit se kur luan ne nje fushe te tille te ushtrojne presion dhe te detyrojne. Kishim ide sesi mund ta zhvillonim lojen ne baze te asaj qe po ndodhte por me pas ndodh edhe nderrimi i detyruar”.

“Dy sulmuesit e krahut i kam spostuar pak me lart sepse Mauro kishte pesuar nje goditje ne kofshe, De Vrij bente stretching sepse po me jepte sinjal qe mbase nuk mund te vazhdonte deri ne fund. Mauro perpara se te zbriste ne fushe ishte i tendosur”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.