Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,279 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti ka per te gjithe: deklarata kunder drejtuesve, Suning, Cancelos dhe Candreves

Spalletti ka per te gjithe: deklarata kunder drejtuesve, Suning, Cancelos dhe Candreves
Inter Club Staff

Askush nuk e kishte parashikuar shperthimin e Spallettit pas ndeshjes se djeshme ndaj Napolit.

Tekniku italian kishte per te gjithe dje duke leshuar deklarata thumbuese per drejtuesit e tij, Suning por edhe per lojtaret e tij si Cancelo dhe Candreva.

CANCELO – E fillojme me portugezin.

Spalletti deklaroi per te se qahet shume per pozicionin ku luan:

“Une i nderrova dy lojtaret e krahut sepse Cancelo, nese nuk ben mire ne krahun e tij, ka ate tendencen per ti dhene fajin pozicionit ku luan: nese e ve ne te djathte, thote se duhet te luante ne te majte dhe e kunderta. E bejne te gjithe por ai qahet me shume se te tjeret. Gjithesesi, per te gjithe ata qe se kane kuptuar, une i nderrova lojtaret e krahut per ti dhene me shume liri Cancelos ne lojen ne krah sepse ai eshte shume i rendesishem per ne.”

KUNDER SUNING DHE DREJTUESVE –  Spalletti ne intervisten e tij pas ndeshjes thumboi Suning per blerjet e munguara, por edhe drejtuesit (Ausilion in primis, duke qene se ky i fundit e ka thene disa here qe Interi ka kualitet).

Keto kane qene fjalet e Spallettit:

“Ne luajtem mire por ata (Napoli) u treguan shume te sakte taktikisht dhe ne nivel me te larte nga ana e kualitetit dhe metodes sarriane. Ne kemi qene kompakt por ne krahasim me ata ka diference dhe kjo u pa qarte. E perseris, nuk e bej dot kete skuader te luaje me mire sepse kam gjithe kampionatin qe e provoj por nuk ja kam dale dot. Per me shume, ne vere u perfolen 10 emra por erdhi vetem Rafinha.”

CANDREVA – Me pas ishte radha e sulmuesit te krahut te djathte te Interit.

Ai, pas deklaratave te Spallettit i cili deklaroi se “Interit i mungon kualitet” tha qe “Spalletti thote ashtu sepse deshiron te na motivoje, te tregojme qe kemi kualitet”.

Nuk mungoi pergjigjja e Spallettit disa minuta me pas: “Candreva te thote cfare te kete qef, por une mendoj vertete ashtu.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.