Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

206 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti konfirmon, Candreva drejt rikithimit

Spalletti konfirmon, Candreva drejt rikithimit
Bujar Berishaj

Te shtunen e kaluar ne Bergamo ka mbetur ne pankine.

Nje problem ne kavilje beri qe Antonio Candreva te mos ia dal dot qe te luaj duke e detyruar keshtu t’i shoh shoket e skuadres nga pankina.

Por ne sfiden e neserme me Cagliarin duket se anesori italian do te kthehet serish ne fushe. Ky konfirmim mund te verehet ne fjalet e Spallettit sot ne konference per shtyp.

“Duhet pare sot por dje ka punuar me top, ka qene ne stervitje”, ishin fjalet e teknikut toskan kur ai u pyet rreth gjendjes fizike te lojtarit te tij.

I shume kritikuar, per mungesen e golave ne vecanti, Candrevan neser mund ta shohim ne fushe nga minuta e pare dhe ne kete pike te kampionatit cdo lojtar me shume per Spallettin eshte i mireseardhur.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.