Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 27, 2020

Scroll to top

Top

3,412 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti: “Lojtaret duhet te jene krenar. Brozovic ka kualitet”.

Spalletti: “Lojtaret duhet te jene krenar. Brozovic ka kualitet”.
  • On 01/10/2017, 17:47

Spalletti pas fitores kunder Benevento ka folur per mikrofonat e Sky: “Miranda ka nje te ardhme prej trajneri, eshte gjithmon lider si ne fushe edhe jasht saj. Nuk me interesojne kritikat tuaja, lojtaret e mi duhet te jene krenar per kete qe po bejne. Askush nuk na ka dhuruar asgje, prandaj meritojne duartrokitjet e mia. Skuadra po punon ne menyren e duhur, ka personalitet e force. Sot kishim mundesi te shenonim golin e trete”.

Perse lojtaret nuk mbajn te njejtin ritem? Pas 2-0 kemi vazhduar te bejm mire sepse deshironim ta mbyllnim ndeshjen. Nuk mundem te shenonim dhe kaluam disi ne veshtiresi. Brozovic? Eshte nje nga lojtaret qe mund te luaj mbas shpines se Icardit. Pas cdo ndeshjeje ulemi bashk me te per te kuptuar ato qe ai ben keq. Jo vetem me te, por edhe Joao Mario ka bere mire. Te jesh zevendesues nuk eshte dicka e keqe, te gjithe duhet te jen gati”.

Klasifikimi? Jam shume i lumtur. Te ndryshosh mentalitetin e nje skuadre nuk eshte e lehte. Jemi te vetedijshem qe kemi dhe shume pune per te bere, por jemi ne rrugen e duhur”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.