Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,209 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti: “Lojtaret treguan se cfare historie na pret tani. Per Rafinhen ju them…”

Spalletti: “Lojtaret treguan se cfare historie na pret tani. Per Rafinhen ju them…”
Inter Club Staff

Luciano Spalletti analizon ndeshjen edhe per Inter TV dhe tregon dinamikat e suksesit ne Marassi. 

“Sot na shkoi mire sidomos pas atij interpretimi nga ana e skuadres.”

“Kemi bere mire kur i lame qe te luajne por edhe kur i hipem persiper.”

“E kemi bere kete duke treguar force e duke u treguar kompakt, te gjithe bashke – shpjegon tranjeri zikalter. -.”

“Keto jane momente qe bejne diferencen. Cancelo dhe D’Ambrosio na kane ndihmuar secili, Perisic e ka bere i vetem te gjithe krahun e tij.”

“Ne fund Icardi, i cili brenda zones, eshte ne shtepine e tij dhe e komandon vete.”

“Nese Gagliardini nuk rekuperon topa dhe te pastroje lojen apo nese Brozovic nuk i ben te dyja gjerat, edhe per Mauron cdo gje behet e komplikuar eh.”

Rafinha sot shume mire: jeni dakort?

“Rafinha ka ato kualitetet per te cilat shpesh ju kam degjuar te diskutoni: ai del nga strofkulla e tij pa problem dhe i jep vazhdueshmeri aksionit pa e ngadalesuar ate. Me te jane hapur te gjitha korsite dhe keshtu i kemi bere keq Sampit.”

Mund ta quajme rilindje? 

“Kemi bere gjera te rendesishme dhe jemi rinisur. Tani ta luajme deri ne fund kete kualifikim. Me besim sepse qe tani e deri ne fund futbollistet tane na kane treguar se cfare historie na pret.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.