Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

988 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti: “Nainggolan? Ja pse ka zgjedhur Interin, na mungonte nje si ai. Kete vit ndryshim i madh ne mbrojtje…”

Spalletti: “Nainggolan? Ja pse ka zgjedhur Interin, na mungonte nje si ai. Kete vit ndryshim i madh ne mbrojtje…”
Bujar Berishaj

Luciano Spaletti, i ftuar ne festen e Inter Clubeve ne Toskanen e tij, ka folur per ambiciet e Interit dhe ardhjen e Nainggolan per mikrofonat e Sky Sport.

“Eshte turbina qe i mungonte motorit tone, te jep ate shkendijen”, e ka nisur Spalletti duke folur per ish-lojtarin e tij me te cilin tani do te punoj te Interi.

“Fakti qe kur ka mesuar se ishte ne merkato ka zgjedhur absolutisht Interi per ne eshte dicka e rendesishme. E dime qe deshiron te bej mire, ka karakter dhe mund te luftoj me secilin lojtar” ka vazhduar misteri.

Pastaj ai tregon se pse Nainggolan ka zgjedhur Interin: “Ai eshte nje ninja. Ne zgjedhjen e tij nuk kam peshe une, por Interi. Kur ka luajtur kunder neve do kete pare dashurine qe e rrethon kete klub, kemi tifozet me te pranishem ne kampionat”.

“Tifozet na kane mbeshtetur gjithmone dhe kjo i pelqen lojtareve. Te shoh qe jane aty dhe po te duartrokasin edhe kur humb atehere eshte dicka e bukur dhe qe nuk ndodh gjithmone”, ka shtuar nder te tjera Spalletti.

Ne fund, Luciano ka zbuluar edhe disa detaje se si mund te shohim mbrojtjen zikalter ne sezonin qe do te nis.

“Sonte me kane pyetur se nese me ardhjen e De Vrij do te shohim mbrojtjen me tre dhe ashtu do te jete”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.