Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

358 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti: “Pas pak ndeshje e rendesishme. Ja sa minuta do te luaje Icardi sot…”

Spalletti: “Pas pak ndeshje e rendesishme. Ja sa minuta do te luaje Icardi sot…”
Inter Club Staff

Luciano Spalletti, tranjer i Interit flet per mikrofonat e Sport Mediaset pak minuta perpara dhe e ben kete gje ne prag te ndeshjes se zikalterve ne Sion. 

Ne Zvicer, Sion, do te luhet per trofeun ‘Trophée de Tourbillon’ i organizuar per te festuar pesedhjete vjetorin e stadiumit te Sion.

Ndeshja e sotme do te luhet ne oren 18:30, por le te rikthehemi tek fljalet e tranjerit zikalter.

Ja cfare ka thene Luciano Spalletti per SM:

“Objektivi yne eshte qe te bejme sa me mire te jete e mundur, duhet te japim me shume ne fushen e lojes.”

“Objektiv tjeter eshte qe te rrisim edhe lojtaret e rinj dhe ti pershtasim sa me shpejt me shoket e rinj te skuadres. Duhet te konsolidohemi. Te bejme me mire se sa vjet.”

Ne fund te intervistes se tij, Luciano Spalletti flet edhe per Mauro Icardin dhe tregon se sa mund te luaje sot Maurito ne ndeshjen miqesore:

“Sot do te luaje nje 30 minutesh. Niveli i pergatitjes se tij eshte rritur shume.”

“Gjithcka ne rregull edhe per te, por duhet te luaje gradualisht me shume minuta. Sot nje 30 do te mjaftoje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.