Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,166 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti per Sky: “Perisic e Radja, pres shume. Conte-Inter? Shpikje”.

Spalletti per Sky: “Perisic e Radja, pres shume. Conte-Inter? Shpikje”.
  • On 02/02/2019, 18:29

Spalletti eshte ndalur per mikrofonat e Sky Sport per te folur rreth situates ne klubin zikalter por edhe per ndeshjen Inter-Bologna.

Si eshte skuadra?
“Kur vjen nga nje humbje e till eshte normale qe ka shume merzitje sepse te gjithe donim qe gjerat te shkonin ndryshe. Duhet te bejme analiza e te punojme me profesionalizem. Ne ndeshjen e fundit ne luftuam por nuk bem mire pjesen e pare. Kunder Bolognes do luajme me mire. Ne pjesen e dyte kunder Lazios pash lojtare qe luajten me zemer”.

Perisic nga 1′?
“Te shohim ne stervitje se cila do jete gjendja e tij psikologjike, ai deshiron te jete brenda skuadres. Deshiron te kontribuoj per kete skuader dhe ne kemi nevoje per te”.

Eshte momenti per te pare Nainggolan?
“Lojtare si ai kane karakter te fort, reagojne menjehere. Ai nuk ka mundur te stervitet me vazhdimesi, por ne te gjithe presim gjera te medha nga ai dhe Perisic”.

Si ndiheni ne pozicionin tuaj? Zerat rreth Conte…

Ci racconta il suo stato d’animo? C’è chi fa ipotesi su Conte…
“Une jam trajneri i kesaj skuadre, kam punuar e po punoj me seriozitet prej muajsh. Une duhet thjesht te permiresoj rezultatet e skuadres. Nese ju shkruani qe Marotta ka takuar Conten ne zyrat e klubit ky eshte nje ofendim per te, ai nuk ben veprime kaq joprofesioniste, keto jane shpikjet tuaja. Ne fund te sezonit do i bejme llogarite”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.