Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,884 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti po vlereson module te tjera per Interin e tij. Po provohet 4-4-2 me Eder dhe 4-3-3 me…

Spalletti po vlereson module te tjera per Interin e tij. Po provohet 4-4-2 me Eder dhe 4-3-3 me…
Inter Club Staff

Pas fitores se vuajtur me Genoan, kampionati i Interit te dielen do te rifilloje nga sfida me Beneventon, e cila ende nuk ka fituar asnje pike ne klasifikim.

Spalletti po punon ne Pinetina per ta pergatitur sa me mire sfiden me skuadren e Baronit dhe do i duhet te beje ne kete ndeshje pa Vanheusden apo Cancelo. Tranjeri i Interit po vlereson se cili mund te jete formacioni me i mire ne stervitje dhe ka bere disa prova te ndryshme: pervec 4-2-3-1, tekniku ka bere disa formacione alternative si 4-4-2 duke vene Eder perkrah Icardit (pa trekuartist) si dhe 4-3-3 me Brozovic ne mesin e fushes (edhe ne kete rast pa trekuartist). Nderkohe Karamoh, me Beneventon, pritet ta nise perseri nga pankina.

(Corriere dello Sport)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.