Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

897 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti, cfare fjalesh per Politanon: “Kur luan tek Interi ke peshe tjeter. Per mua ai sot ishte…”

Spalletti, cfare fjalesh per Politanon: “Kur luan tek Interi ke peshe tjeter. Per mua ai sot ishte…”
Ardis
  • On 25/11/2018, 0:45

Interi arriti te fitonte ndaj Frosinones ne nje San Siro edhe njehere tjeter te tejmbushur me rezultatin 3-0. 

Golat per zikalterit u shenuan nga Keita dhe Lautaro Martinez, por ne fushe shkelqeu edhe nje lojtar tjeter qe nuk arriti dot te gjente rrugen e golit: Matteo Politano.

Por ai ka marre shume komplimenta nga specialistet ne itali por edhe nga tranjeri zikalter Luciano Spalletti pas ndeshjes.

Keto kane qene fjalet e trajnerit te Inter-it ne kanalin me tematike zikalter, InterTV, ne post ndeshjen Inter-Frosinone:

“Politano? Po rritet nga ndeshja ne ndeshje, ka bere shume me mire ne fazen sulmuese sesa ne fazen mbrojtese, nuk realizoi gol por ishte lojtari me i mire i ndeshjes per aq sa beri”.

“Une jam nje spektator si te gjithe ata qe paguajne bileten, jane ata, lojtaret, qe duhet te jene te kenaqur te kthejne dicka ndaj te gjithe asaj dashurie qe i rrethon.”

“Pinamonti? Ka bere nje ndeshje te mire, Longo stervit mire, ka nje skuader te bukur, por eshte gjendur perpara nje Inter-i, te veshtire per tu perballuar

“Ne te quajne Inter ka ndeshje ku duhet te fitosh patjeter pa thene asnje gjysem fjale. Pinamonti eshte nje lojtar qe do te beje mire sepse ka nje mendje te shendetshme, per kete te jeni te sigurte”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.